Avukata sor sayfası aracılığı ile bizlerle iletişime geçmeniz mümkündür. Hukuki soru ve sorunlarınızla ilgili olarak en kısa süre içerisinde sizlerle iletişime geçilecektir.

Av. Halit TAYGÜN | Av. F. Ünsal ÖZMESTİK
Atatürk Mahallesi Sedef Cad. Ata Blokları 2-2 K.5 D.78 Ataşehir – İstanbul


Hukuki problemlerinizin çözümünde profesyonel yardım almak olası hak kayıplarının önüne geçmenize olanak sağlayacaktır. Sitemizde gerçekleştirilen paylaşımlar hukuki sorunlarıyla ilgili bilgi almak isteyenlere yol gösterici mahiyette ve genel hatlarıyla fikir vermek amacını taşımaktadır. Güncelliğini yitiren hukuki içerik ile ilgili oluşabilecek zarardan dolayı sorumluluk kabul etmemekteyiz.

Sitemizde yer alan ve internette yayınlanan diğer makalelerde paylaşılan hukuki bilgiler hiçbir zaman avukatınızın size sağlayacağı hukuk danışmanlığı ve avukatlık hizmetinin yerini tutmayacaktır. Bu nedenle sizin için en sağlıklı yolun avukat vasıtasıyla hukuki işlemlerinizi takip ettirmeniz olacağını beyan etmek isteriz.

Bu Sayfa Yoruma Kapatılmıştır.
Avukata sor sayfası aracılığı ile göndereceğiniz içerik artık aşağıda yayınlanmayacaktır. Ancak yukarıdaki iletişim formunu kullanarak bizlere mesaj göndermeniz hâlâ mümkündür.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
ümit

bişey soracagım müsaitmnsz

admin

Tabi sorabilirsiniz.

Şeref

ben bir şirkette çalışıyorum bir sene oldu bu ayin 25 inde cikis 26 giris yapmislar sordum isverene nakil yapildi diyor ama nakli 16.maddeden degilde 22.maddeden yapmislar isveren issizlik ve tazminata etkisi olmayacak diyor ama internette bu haklar gidiyor diyor simdi ne olacak ne yapmam lazim

admin

Mahkemede hiç çıkış yapılmamış gibi tüm çalışmalarınız dikkate alınır merak etmeyin.

Aylinn

Merhabalar,

Yurtdışı merkezli bir firma kurmayı planlıyoruz ( örneğin Estonya) . Kuracağımız firma bir mobil uygulama geliştirme uygulaması olacak. Yani Google play store ve app store üzerinden faaliyet göstereceğiz. Faaliyet alanımız şimdilik türkiye olacak, ilerleyen zamanlarda ise uluslararası olacak. Merak ettiğim konu; Estonya merkezli bir firma kurduğumuzda kanunlar Estonya kanunlarına göre mi uygulanacak? yoksa faaliyet gösterdiğimiz ülkeye göre mi?

Teşekkürler.

Metin

Merhaba

Kamudan emekli birisi
Özel sektörde 4 yıl çalışmış ve habersiz biç bir şekilde işten çıkarıldığında tazminat alabilir mi
Sgk yatıyor

admin

Alabilir

özdemir

birşey sorcaktım müsaitmisiniz

Fakeleddin

İyi günler. İki ismimden birincisini sildirmek istiyorum. Sildirmek istediğim ismimle duygusal bağımın olmaması, çevremdeki insanların tamamının beni 2. ismimle tanıması, 1. ismimin sadece resmi işlemlerde karşıma çıkması isim sildirme davasını kazanabilmem için yeterli sebepler midir? Avukat masrafı ne kadar olur? Hangi kuruma nasıl bir dilekçe ile başvurmam gerekir? Başvuru sonrası yapmam gerekenle nelerdir? Tanık gerekir mi? 18 yaşımın altındayım tek başıma müracaat edersem dava başlayabilir mi? Üniversiteye girmeden, askerliğimi yapmadan iki ismimden birincisini sildirmek istiyorum.

admin

Dava açılması gerekiyor, ancak isim sildirme gerekçeniz mahkeme tarafından kabul edilmeyebilir.

Fakeleddin

6 tane soru sormuşum yarım yamalak birini cevaplamışsınız teşekkürler. Her sorulanlara cevaplarınız böyleyse kaldırın bu sistemi hiç değilse insanlar soru sorarak vakit kaybetmesinler.

sakin yedekçi

2014 temmuz ayında bir emlakçıda müteahhit firma yetkilisi ile ev satış sözleşmesi imzaladım. Sözleşmenin şartları şöyle idi. Dairenin satış tutarı olan 150 000tl’nin 6 000 tlsi şimdi, geri kalan meblağ ise ev teslimi olan eylül 2014 tarihinde ödenecekti. ben 6000 tl ti müteahhit firmaya verdim. Eylül ayı geldiğinde ben Eminevim şirketler grubundan çekeceğim 145 000 tl yi vermek için müteahhit firmayı aradım. müteahhit bana şu an arsa sahipleri ile pürüzler olduğunu bu yüzden tapuyu bana veremeyeceğini söyledi. ama dairenin hazır olup benim oturabileceğimi, ne zaman sorun halledilirse tapuyu o zaman vereceğini söyledi. bu şekilde kağıda yazıp imzalayıp bana verdi. üstelik… Tamamını oku »

admin

Merhabalar, Siz 145.000 TL’yi vermediniz değil mi ? Doğru mu anladım ? Cevap evet ise: Müteahhitle yaptığınız satış sözleşmesi kapsamında müteahhit size olan taahhüdünü yerine getirmemiş yani tapuyu devredememiş, siz de buna karşılık 6.000,00 TL ödemişsiniz. Bu durumda sözleşmeyi feshederek uğradığınız zararı talep edebilirsiniz. Ancak bu zarara sözleşmenin feshinden kaynaklanan kazanç kayıpları girmez. Ödediğiniz 6.000,00 TL’yi faiziyle talep edebilirsiniz, sözleşmeden kaynaklı olarak yaptığınız bazı masraflar varsa bunları da talep etmeniz mümkün. Ancak hiç ödemediğiniz 150.000 TL ile ilgili bir kazanç kaybı vs. gibi zarar tazmini mümkün değil.

Gül

Merhaba
Ben eşimden ayrılalı 16 ay oldu 4 yaşında bir oğlum var velayeti bende. Boşandığımızdan beri oğlum için ödemesi gereken nafaka 400 lirayı sadece 1 ay ödedi.Yıllardır çalışmıyor annesi babası zengin onlarla yaşıyor bende çocuğumu bu şartlarda görmesini istemiyorum doktora bile götürmesini istediğim de sırf para vermemek için götürmüyor. Sizce nafaka için dava açabilir miyim nafaka ödemediğin de çocuğumu da görmese böyle bir şansım var mı. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olabilir misiniz

admin

Ödenmeyen nafakalar için icra takibi başlatmalısınız.
Ayrıca nafaka ödemediği için savcılığa da suç duyurusunda bulunmalısınız (3 ay hapis cezası söz konusu)

Nafaka ödemediği için çocuğu da görmesin derseniz kanuna göre bu mümkün değil. Nafakayı ödemese de babanın çocuğu boşanırken mahkemenin belirlediği şartlar dahilinde görme hakkı bulunmaktadır.

ziya

selamun aleyküm hayırlı günler. arkadaşıım bi davadan dava da vergi uzul kanununa muhalefet yani vergisini ödemedi sahte fatura kesmekten falan yargılanıyor halbuki üzerine şirket açıldı hiçbirfaturada imzası dahi yok. buna 2şer kere ayrı 2 yıl 6 ay hapis verilmiş. kimisi birkaç ay yatar cıkar diyor kimisi 1 2 hafta yatar cıkar denetimliğe diyor. bu işte en bilgiili siz olduğunuz için sormak istedim üst mahkemeye başvurmak istiyor kendisi tekrardan mahkemeye çıkması için. 3 gün olmus ceza aldığına dair olan kağıt. bu kişinin sizce ne yapması lazım. itiraz dilekçesimi vermesi lazım temyizmi üst mahkemeye nasıl basvurulur herhangi bir ücret talet ediliyormu. yada… Tamamını oku »

admin

Cezanın verildiği mahkemeye dilekçe ile başvurarak istinaf talebinde bulunabilir. İstinaf harca tabidir. Mahkemeden bilgi alabilirsiniz.

Sabah

Merhaba,

Bir tane evim var ve bu eve kredi borcumdan dolayı haciz konmuş. Avukat 16 Nisana kadar satışa çıkaracağını söyledi ve borcu ödemem gerektiğni söyledi.

Üzerimde olan tek ev ve bu evde yaşamaktayım. Satışı durdurmam için ne yapmam gerekiyor ?

Teşekkürler.

admin

İcra ve İflas Kanunu 82/12 maddesine göre borçlunun haline münasip evi haczedilemez. Haczin konduğu icra dairesine gidip itiraz edin, itirazınızı icra müdürü reddederse, icra hukuk mahkemesine şikayet başvurusu yapın.

tura1111

2011 yilinda cinsel taciz davasi acildi mahkeme hukmu tck 123 maddesinden 2.15 gun hapis vezasi verdi bunuda 1500 tl para cezasi na cevirdi 2018 1 ayinda adli sicilim ve arsiv kaydim silindi sormak istedigim size bu suc memuriyete veya devlet iscigine problem cikarirmi kayitlarim silinmesine ragmen beni bu sucu isledim diye onume engel koyarlarmiki lutfen yardimci olun tck 123 maddesi cinsel tacizle bi alakasi varmi cinsel dokunulmazliga karsi suclara giriyomu

admin

Tck 123 kişilerin huzur ve sükunun bozma suçu, cinsel tacizle bir ilgisi yok. Sabıkadan silinse bile memuriyet başvurusunda istihbari araştırmada görülebilir ancak memuriyete engel olacağını sanmam.