Avukata Sor

Avukatlık mevzuatı çerçevesinde hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti almak istiyorsanız avukata sor sayfası aracılığı ile aşağıdaki formu doldurarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Avukatlık mevzuatı gereği verilecek hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetinin ücretli olduğunu ve bu ücretin yapılacak görüşme neticesinde belirleneceğini formu doldurmadan önce bilmenizi isteriz.

mail@hukuknotlarim.com

Av. Halit TAYGÜN | Av. F. Ünsal ÖZMESTİK
Atatürk Mahallesi Sedef Cad. Ata Blokları 2-2 K.5 D.78 Ataşehir – İstanbul


Hukuki problemlerinizin çözümünde profesyonel yardım almak olası hak kayıplarının önüne geçmenize olanak sağlayacaktır. Sitemizde gerçekleştirilen paylaşımlar hukuki sorunlarıyla ilgili bilgi almak isteyenlere yol gösterici mahiyette ve genel hatlarıyla fikir vermek amacını taşımaktadır. Güncelliğini yitiren hukuki içerik ile ilgili oluşabilecek zarardan dolayı sorumluluk kabul etmemekteyiz.

Sitemizde yer alan ve internette yayınlanan diğer makalelerde paylaşılan hukuki bilgiler hiçbir zaman avukatınızın size sağlayacağı hukuk danışmanlığı ve avukatlık hizmetinin yerini tutmayacaktır. Bu nedenle sizin için en sağlıklı yolun avukat vasıtasıyla hukuki işlemlerinizi takip ettirmeniz olacağını beyan etmek isteriz.

Bu Sayfa Yoruma Kapatılmıştır.
Avukata sor sayfası aracılığı ile göndereceğiniz içerik artık aşağıda yayınlanmayacaktır. Ancak yukarıdaki iletişim formunu kullanarak bizlere mesaj göndermeniz hâlâ mümkündür.

Avukata Sor Sayfası Hakkında

Avukata sor sayfası önceleri herkese açık şekilde soru alımı gerçekleştirilen bir sayfa iken artık bu şekilde soru alımını kapatmış bulunmaktayız. İnternette hukuki sorularınıza cevap alabileceğiniz çeşitli internet siteleri bulunmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki her bir hukuki problem kendisine has ayrıntılar ve incelikler barındırır. Dolayısıyla burada yer alan soru ve kısa cevabını okuyan başka bir kişi bu sorunun ve cevabının kendisi için de geçerli olduğunu varsayarak hareket edebilir ve bu varsayım kendisini zarara sokabilir.

Bu sebeple daha önceden sorulan ve aşağıda yer alan soruların ve cevapların sadece genel bir fikir vermek amaçlı yapılmış paylaşımlar olduğunu, kendi hukuki probleminize birebir uyma garantisi olmadığını tekraren belirtelim. Burada yer alan bilgiler güncelliğini de yitirmiş olabilir. Bu sebeple üçüncü şahısların uğrayacağı muhtemel zararlar bakımından hukuknotlarim.com sitesi olarak sorumluluk kabul etmemekteyiz.

Peki herkese açık olmayan, özel sorular bakımından nasıl bir değerlendirme yapılabilir? Hukuki sorularınızla ilgili alacağınız hukuki desteğin avukatlık mevzuatı gereği belirli bir ücrete tabi olduğunu belirtmek isteriz. Editörlerimiz sormuş olduğunuz sorular içerisinde eleme yapma ve diledikleri soruları yanıtsız bırakma hakkına sahiptirler. Hukuki sorunlarınızla ilgili sizinle iletişime geçildiği takdirde konu ile ilgili bir bilgilendirme yapılır ve bunun akabinde hukuki destek almayı kabul ederseniz süreç devam ettirilir.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
ümit

bişey soracagım müsaitmnsz

Aylinn

Merhabalar,

Yurtdışı merkezli bir firma kurmayı planlıyoruz ( örneğin Estonya) . Kuracağımız firma bir mobil uygulama geliştirme uygulaması olacak. Yani Google play store ve app store üzerinden faaliyet göstereceğiz. Faaliyet alanımız şimdilik türkiye olacak, ilerleyen zamanlarda ise uluslararası olacak. Merak ettiğim konu; Estonya merkezli bir firma kurduğumuzda kanunlar Estonya kanunlarına göre mi uygulanacak? yoksa faaliyet gösterdiğimiz ülkeye göre mi?

Teşekkürler.

Metin

Merhaba

Kamudan emekli birisi
Özel sektörde 4 yıl çalışmış ve habersiz biç bir şekilde işten çıkarıldığında tazminat alabilir mi
Sgk yatıyor

özdemir

birşey sorcaktım müsaitmisiniz

Fakeleddin

İyi günler. İki ismimden birincisini sildirmek istiyorum. Sildirmek istediğim ismimle duygusal bağımın olmaması, çevremdeki insanların tamamının beni 2. ismimle tanıması, 1. ismimin sadece resmi işlemlerde karşıma çıkması isim sildirme davasını kazanabilmem için yeterli sebepler midir? Avukat masrafı ne kadar olur? Hangi kuruma nasıl bir dilekçe ile başvurmam gerekir? Başvuru sonrası yapmam gerekenle nelerdir? Tanık gerekir mi? 18 yaşımın altındayım tek başıma müracaat edersem dava başlayabilir mi? Üniversiteye girmeden, askerliğimi yapmadan iki ismimden birincisini sildirmek istiyorum.

sakin yedekçi

2014 temmuz ayında bir emlakçıda müteahhit firma yetkilisi ile ev satış sözleşmesi imzaladım. Sözleşmenin şartları şöyle idi. Dairenin satış tutarı olan 150 000tl’nin 6 000 tlsi şimdi, geri kalan meblağ ise ev teslimi olan eylül 2014 tarihinde ödenecekti. ben 6000 tl ti müteahhit firmaya verdim. Eylül ayı geldiğinde ben Eminevim şirketler grubundan çekeceğim 145 000 tl yi vermek için müteahhit firmayı aradım. müteahhit bana şu an arsa sahipleri ile pürüzler olduğunu bu yüzden tapuyu bana veremeyeceğini söyledi. ama dairenin hazır olup benim oturabileceğimi, ne zaman sorun halledilirse tapuyu o zaman vereceğini söyledi. bu şekilde kağıda yazıp imzalayıp bana verdi. üstelik… Tamamını oku »

Gül

Merhaba
Ben eşimden ayrılalı 16 ay oldu 4 yaşında bir oğlum var velayeti bende. Boşandığımızdan beri oğlum için ödemesi gereken nafaka 400 lirayı sadece 1 ay ödedi.Yıllardır çalışmıyor annesi babası zengin onlarla yaşıyor bende çocuğumu bu şartlarda görmesini istemiyorum doktora bile götürmesini istediğim de sırf para vermemek için götürmüyor. Sizce nafaka için dava açabilir miyim nafaka ödemediğin de çocuğumu da görmese böyle bir şansım var mı. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olabilir misiniz

ziya

selamun aleyküm hayırlı günler. arkadaşıım bi davadan dava da vergi uzul kanununa muhalefet yani vergisini ödemedi sahte fatura kesmekten falan yargılanıyor halbuki üzerine şirket açıldı hiçbirfaturada imzası dahi yok. buna 2şer kere ayrı 2 yıl 6 ay hapis verilmiş. kimisi birkaç ay yatar cıkar diyor kimisi 1 2 hafta yatar cıkar denetimliğe diyor. bu işte en bilgiili siz olduğunuz için sormak istedim üst mahkemeye başvurmak istiyor kendisi tekrardan mahkemeye çıkması için. 3 gün olmus ceza aldığına dair olan kağıt. bu kişinin sizce ne yapması lazım. itiraz dilekçesimi vermesi lazım temyizmi üst mahkemeye nasıl basvurulur herhangi bir ücret talet ediliyormu. yada… Tamamını oku »

Sabah

Merhaba,

Bir tane evim var ve bu eve kredi borcumdan dolayı haciz konmuş. Avukat 16 Nisana kadar satışa çıkaracağını söyledi ve borcu ödemem gerektiğni söyledi.

Üzerimde olan tek ev ve bu evde yaşamaktayım. Satışı durdurmam için ne yapmam gerekiyor ?

Teşekkürler.

tura1111

2011 yilinda cinsel taciz davasi acildi mahkeme hukmu tck 123 maddesinden 2.15 gun hapis vezasi verdi bunuda 1500 tl para cezasi na cevirdi 2018 1 ayinda adli sicilim ve arsiv kaydim silindi sormak istedigim size bu suc memuriyete veya devlet iscigine problem cikarirmi kayitlarim silinmesine ragmen beni bu sucu isledim diye onume engel koyarlarmiki lutfen yardimci olun tck 123 maddesi cinsel tacizle bi alakasi varmi cinsel dokunulmazliga karsi suclara giriyomu