Boşanma avukatı tarafından kaleme alınan boşanma hukuku konulu makaleler bu kategori altında yayınlanmaktadır. Ayrıca anlaşmalı boşanma davası, velayet davaları, nafaka davaları, mal paylaşımı davaları hakkında yazılar da bu kategoride yer almaktadır.

Boşanma hukukuna ilişkin yasal düzenlemeler Türk Medeni Kanunu’nda yer almakta ve boşanma hukukuna ilişkin boşanma davası, ayrılık davası, mal paylaşımı davası gibi davalar aile mahkemelerinde görülmektedir. Aile mahkemelerinin bulunmadığı yerlerde bu davalar aile mahkemesi sıfatıyla asliye hukuk mahkemelerinde görülmektedir. Boşanma hukuku alanında uzmanlaşan avukatlar uzman boşanma avukatı olarak adlandırılmaktadır. Uzman boşanma avukatları genel olarak yukarıda sayılan dava türlerinde avukatlık yapmakta ve bu alanda kendilerini geliştirmektedirler.

Biz de sizlerle boşanma hukuku ve aile hukukuna ilişkin güncel hukuki makaleleri bu başlık altında paylaşıyor olacağız. Yayınlanan konularla ilgili sorunuz olması halinde bu sorularınızı ilgili yazının altındaki yorum bölümüne ekleyebilirsiniz. Sorularınıza mümkün olan en kısa süre içerisinde cevap vermeye çalışmaktayız.

× Whatsapp'tan Yaz!